25 січня 2019 року у м. Києві за участю подружжя  Порошенків відбулася Всеукраїнська Рада з інклюзивної освіти.

У заході взяла  участь делегація Івано-Франківської області, у складі якої були голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук з дружиною Людмилою, а також директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики  обласної державної адміністрації  Віктор Кімакович.

Перед початком засідання  учасники ознайомились із моделями приміщень, у яких створені доступні та  якісні умови  для дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі, моделлю ресурсної кімнати, навчальними програмами і дидактичними матеріалами, проектами  Медіатеки  та «Арсеналу ідей». 

Упродовж роботи було заслухано звіт Фонду Порошенка за результатами  національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

 

Петро Олексійович наголосив, що завдяки спільним скоординованим зусиллям щорічно кількість дітей, що приходять в інклюзивні класи і групи, подвоюється. І вже сьогодні більше 14 тис. українських дітей з особливими освітніми потребами можуть відвідувати заклади дошкільної та загальної середньої освіти разом з іншими дітьми.

Марина Порошенко, голова Фонду Порошенка, зауважила, що за  останні три роки зроблено неймовірно багато і ми починаємо виходити на європейський рівень. Вона подякувала всім,  хто долучився до активного впровадження інклюзії в Україні.

Президент України з дружиною по завершенню наради вручили іменні «Подяки» за активну співпрацю у питанні соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та цінний внесок у запровадження інклюзивної освіти в Україні. Серед нагороджених – Тетяна Кричовська, асистент вчителя Білозоринської ЗОШ І-ІІ ст. Надвірнянської районної ради Івано- Франківської області.